mlyn

O mlýnu

Vládne tu klid a pohoda, všude na vás dýchne příroda a vesnický život. Jsme ideálním místem pro opuštění starostí všedního dne, města, běžného a nekonečného ruchu ulice. U nás zapomenete na běžné starosti a čeká vás absolutní odreagování.

01Atmosféra starého mlýna
02Moderní zázemí
03Reprodukovaná či živá hudba
04Venkovní posezení
05Šipky, fotbálek a další

Atmosféra vás pohltí

Můžete se tu procházet nedalekým lesem nebo jen tak po vesnici, můžete se projet přírodními stezkami na kole, můžete se kochat rybníkem přímo před budovou mlýnu a pokud vlastníte člun nebo lodičku, můžete se vydat na romantickou plavbu.

K mlýnu patří zvířecí duše

Zvířátek je kolem nás opravdu mnoho. Jen k našemu pozemku patří malé stádo oveček, kachny, malé oprsklé kozy (které zná celá vesnice) a kapři v menším soukromém rybníčku. Po dohodě si zde můžete za asistence ovcí dokonce zarybařit.

Něco o historii budovy

První dohledatelnou zmínku o Novoveském mlýně najdeme v císařském povinném otisku 1824.
V roce 1930 se stal mlynářem pan Antonín Čapek. Poté měl mlýn různé vlastníky a každý zde zanechal kousek své historie. Až se tento mlýn dostal v žalostném stavu do našich rukou.

Počátek rekonstrukce

Mlýnské kolo zde už bohužel nebylo a celkově byla budova výrazně zchátralá. Pustili jsme se tedy do rozsáhle rekonstrukce s úctou k historii mlýna, kterou jsme zároveň propojili s duchem moderní doby. Výsledek můžete již vidět na fotkách níže a v galerii.